RAMAZAN SOLMAZ
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR

                                                                                                                                                                           

                                                                                                       21.06.2017

 

 

 

Antalya Adliyesi Çalışanları, İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

 

           

            Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın organizasyonuyla 20.06.2017 tarihinde iftar yemeği verilmiştir. 

            Antalya Adliyesi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine, Cumhuriyet Başsavcı Vekillerimiz, Mahkeme Başkanlarımız, 1. İdare Mahkemesi Başkanı, Hakim-Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarımız, adalet personelimiz, Adli Tıp Antalya Grup Başkanı, ATGV Keşif ve İcra Araçlar Personeli, E ve L Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürlerimiz, Denetimli Serbestlik Müdürümüz, İcra Müdürleri ile İcra personelimiz, Adliyede görevli Emniyet ve Jandarma personeli, emekli Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve Adalet personeli ile eş ve çocukları, basınımızın Adliye temsilcileri katıldı. 

            İftar yemeği öncesinde Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, bütün masaları dolaşarak katılımcıları tek tek selamladı. Adliye çalışanlarının çocukları ise Antalya Adliyesi bahçesine kurulan oyun ve spor alanında oynayarak keyifli ve güzel vakit geçirdiler. Ardından iftar programı tasavvuf musikisi dinletisi ve dualarla başladı. Yaklaşan iftar saatiyle beraber okunan ezan sonrasında iftar yemeğine başlandı. Antalya İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN, iftar yemeğinden sonra yemek duasını gerçekleştirdi. Sonrasında Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ’ın konuşmasıyla birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı. 

            “Sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” 

            Ramazan ayında adliye çalışanları ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Ramazan ayının bu güzel akşamında sizlerle birlikte olmak bizim için çok büyük bir onur. Bu daveti arkadaşlarımızla birlikte kararlaştırdığımızda burada birlik ve beraberliğimizin pekişmesi anlamında sizlerle ve aynı zamanda ailelerinizle, eş ve çocuklarınızla bir arada olmayı da amaçlamıştık. Bugün iftar sofralarına baktığımızda birlik ve beraberliğimizin pekiştiğini görüyorum.” dedi. 

            “Hepinize çok teşekkür ediyorum”

            Hakim-Cumhuriyet Savcısı ve personelimiz aileleri, eş ve çocukları ile birlikte iftar yemeğinde bir arada olmaktan büyük bir onur duyduklarını belirten Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Hakim-Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarımın, adliye personelinin aileleri ile birlikte iftar yemeğinde bir arada olması, çocuklarıyla birlikte olması bizim için çok büyük bir mutluluk. Bir ve beraber olmak anlamında davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllardaki iftarlarda da sizlerle ve ailelerinizle birlikte olmayı temenni ediyorum.” dedi. 

            “Sadece Ramazan ayında değil, başka zamanlarda da birlikte ve beraber olmak anlamında buluşma programları yapacağız.” 

            Adliye çalışanları ile sadece iftar programında değil başka programlarında da bir araya gelmeyi planladıklarını dile getiren Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Organizasyon anlamında iftarda birlikte olmak dışında 11 ay daha var. Aradan geçen zamanı düşündüğümüzde tekrar 11 ay daha bekleyip 11 ay sonra birlikte olmak uzunca bir süre. Arkadaşlarımızla ve dostlarımızla değerlendirdiğimizde iftar dışında başka buluşmalar da yapacağız. Antalya’dan meslektaşlarımızın ve adliye personelimizin hepimizin katılabileceği ve beraber olabileceğimiz ne tür programlar yapabileceğimizi arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik.” dedi. 

            İftar yemeğinin ardından emekli olan Hakim-Cumhuriyet Savcısı ile adliye personeline teşekkür plaketi verildi.

 

SİTE HARİTASI
GÜNCEL
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Antalya Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal Buğra ÖZTÜRK←