08.06.2018

 

 

 

 

İkinci Kez Düzenlenen İftar Yemeği İle Antalya Adliyesi Çalışanları Bir Araya Geldi

 

 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının organizasyonuyla düzenlenen iftar yemeği 07 Haziran 2018 Perşembe günü Antalya Adalet Sarayı bahçesinde gerçekleştirildi.

 

Antalya Adliyesi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başmüfettişimiz, Hakimler ve Savcılar Kurulu Müfettişlerimiz, Antalya Cumhuriyet Başsavcımız, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanımız, Antalya 1. İdare Mahkemesi Başkanımız, Antalya Barosu Başkanımız, Antalya Adliyesinde görevli Cumhuriyet Başsavcı Vekillerimiz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlarımız ve Ticaret Mahkemesi Başkanlarımız, Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız, Bölge Adliye Mahkemesi Üyelerimiz, İdare ve Vergi Mahkemeleri Başkanlarımız ve Üyelerimiz, İl Müftümüz, E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz, L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz, Denetimli Serbestlik Müdürümüz, adalet personelimiz ile eş ve çocukları, basınımızın değerli temsilcileri katıldı.

 

20/06/2017 tarihinde Ramazan ayında, Antalya Adliyesi bahçesinde ilk kez iftar programı düzenlenmişti. Bu yıl ikinci kez düzenlenen iftar programı ile birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirmek anlamında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının organizasyonuyla Adalet Teşkilatımızın tüm mensuplarıyla  tekrar bir araya gelinmiştir.

 

İftar yemeği öncesinde Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ ve Antalya Adliye Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Orhan ÖZDEMİR, bütün masaları dolaşarak katılımcıları tek tek selamladılar. Adliye çalışanlarının çocukları ise Antalya Adliyesi bahçesine kurulan oyun ve spor alanında oynayarak keyifli ve güzel vakit geçirdiler. Ardından iftar programı tasavvuf musikisi dinletisi ve dualarla başladı. Yaklaşan iftar saatiyle beraber okunan ezan sonrasında iftar yemeğine başlandı. Antalya İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN, iftar yemeğinden sonra yemek duasını gerçekleştirdi. Sonrasında Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ’ın konuşmasıyla birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.

 

  

“Büyük bir aile olduğumuzu tekrar hissettim”

 

Geçen yıl Antalya Adliyesi bahçesinde düzenlenen iftar programıyla bir ilki gerçekleştirdiklerini, bu yıl ikincisini düzenlendiklerini söyleyen Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Adalet Teşkilatımızın tüm mensuplarıyla büyük bir aile olduğunu bu yıl da hissetmek, mübarek Ramazan ayında toplumsal birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirmek ve iftarımızı yapmak adına ikincisini düzenlediğimiz iftar programında tekrar bir araya geldik. Antalya Adliyesi olarak, iftar sofralarında siz değerli dostlarımızla bir araya gelmeyi; değerli mesai arkadaşlarımla, Hakimlerden Cumhuriyet Savcılarına, Yazı İşleri Müdürlerinden Zabıt Katiplerine, Antalya Adliyesinde görevli Polis Memurlarından yardımcı hizmetlerde görevli personele kadar tüm çalışma arkadaşlarımla bir arada olabilmeyi, hasbihal etmeyi kıymetli buluyoruz.” dedi.

 

“Sizlerle ve değerli ailelerinizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duymaktayım”

 

Ramazan ayında adliye çalışanları ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Bugün bu güzel iftar akşamında sizlerle ve değerli ailelerinizle bir arada olduğumuz için büyük mutluluk duymaktayım. Aynı zamanda burada sizlerle beraber olabilmenin yanında özellikle ailelerinizle, eş ve çocuklarınızla bir arada olabilmek, onları yakından tanıyabilmek, aynı sofrada iftarımızı açabilmek bizler için çok büyük önem arz etmektedir. Bir ve beraber olmak anlamında davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllardaki iftarlarda da sizlerle ve ailelerinizle birlikte olmayı temenni ediyorum.

 

“Beraber çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

 

Özverili çalışmalarından dolayı tüm Antalya Adliyesinde beraber çalıştığı mesai arkadaşlarına teşekkür ettiğini ifade eden Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, Antalya Adliyesinde çalışmaları devam eden bazı faaliyetlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Sayın SOLMAZ,

 

“Antalya Adliyemizde çalışan Yargı Teşkilatı mensubu arkadaşlarımızın, çocuklarını gönül huzuruyla bırakabilecekleri bir kreşin yapılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.”

 

“Antalya Adliyemizin üniversite tarafına bakan giriş yerindeki adli sicil bürosunun yanına Bay ve Bayan kuaförü açılması planlanmış olup, gerekli inşaat ve tadilat çalışmaları yapılarak alınacak izin sonrası kısa sürede hizmete açılacaktır.”

 

“Antalya Adliyemizde görev yapan Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve Adalet personelinin daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla ve adliyemizden hizmet alan vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için Mahkeme Yönetim Sisteminin kurulması çalışmalarına başlanılmış, bu çalışma ile Ceza, Hukuk ve Cumhuriyet Başsavcılığı Ön Büro Sistemi oluşturulmuştur. Adliyeden hizmet alan vatandaşlarımız başta olmak üzere Avukatlarımızın en kısa sürede işlemlerini bitirebilmeleri ve birim dolaşmadan işlemlerini tamamlayabilmeleri için ön büroların aynı yerde faaliyette bulunmaları sağlanarak daha kaliteli hizmet sunulması hedeflenmiştir. Personel yetersizliği nedeniyle faaliyete geçirilemeyen ön bürolar personel ihtiyacı giderildiğinde faaliyete geçirilecektir.”

 

 

“Personel eksikliğinin farkındayız. Buna ilişkin taleplerimizi Bakanlığımıza ilettik. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan personel alımına ilişkin ilan uyarınca Antalya Adliyesine 163 Zabıt Katibi, 43 İcra Katibi, Mübaşir ve Aşçı alımı izni verilmiş olup, sınav başvuruları 11 Haziran 2018 Pazartesi gününe kadar devam etmektedir. Adliyelerimizin personel açısından daha da yeterli hale gelerek halen çalışmakta olan personelimizin omuzlarındaki yükü azaltacağı, vatandaşlarımıza verilen hizmetlerin daha sağlıklı ve aksamadan yürütülmesinin sağlayacağını buradan duyurmak isterim.”

 

“Antalya Merkez ve Mülhakat Adliyeleri olan Kemer ve Korkuteli Adliyelerini de kapsayacak şekilde 2017 Antalya Adli Yargı Faaliyet Raporumuz şeffaflık, tarafsızlık, bağımsız kurum, kuruluşlar ve kamuoyu tarafından denetlenebilirlik ilkeleri kapsamında kamuoyuna sunulmuş, Antalya Adliyesi internet sitesinde paylaşılmış olup, raporun hazırlanmasında emeği geçen değerli meslektaşlarım Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız ile tüm yargı personeline teşekkür ederim.”

 

“Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı olarak; Sağlık Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri, Kuru Temizleme ve Kreş Hizmetleri ile Postaya verilecek olan gönderi hizmetlerinde ilgili kurumlarla indirim protokolleri imzalanmış olup, Antalya Adliyesinde çalışan tüm yargı teşkilatı mensubu arkadaşlarımız ve personelimiz ile E ve L Tipi Ceza İnfaz Kurumları, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve ATGV’de çalışan tüm personel yararlanmaktadır. Bu protokoller ile ilgili bilgiler ve indirim oranları Antalya Adliyesi internet sitesinde yayınlanmıştır.”

 

“Antalya Adalet Sarayı hizmet binamız ile açık alanlarında Engelli erişebilirliğinin uygun hale getirilebilmesi için gerekli çalışmalar yapılmakta olup, ihtiyaç duyulan ödenek, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığından talep edilmiştir.”

 

“Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı binasında Misafirhane ve Restaurant yapılmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.”

 

“Yeni kurulacak mahkemelerle ilgili ön hazırlığımız devam etmektedir.”

 

“Geçen yıla göre bu yıl Cumhuriyet Savcısı sayısının artması ile birlikte çıkan iş miktarında gözle görünen artış olmuştur.”

 

şeklinde konuştu.

 

Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Orhan ÖZDEMİR konuşmasında, “Tüm çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelmenin sevincini ve mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz. Bu mübarek Ramazan ayının İslam coğrafyasına, ülkemize, toplumumuza, sizlere, huzur, sağlık ve birliktelik getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Toplumsal birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Mübarek Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhuna yaraşır bir biçimde bu manevi atmosferi yaşamamızı sağlayan değerli misafirlerimize ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İftar yemeğinin ardından, 2017 yılında Antalya Adliyesinde yapılan klavye uygulamasında en fazla doğru kelime yazarak sıralamaya giren Zabıt Katiplerine teşekkür belgeleri takdim edildi.