RAMAZAN SOLMAZ
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR

                                                                                                                                                                           

   15.06.2017

                                                                                       

Hükümlüler İle Birlikte İftar Yemeği Düzenlendi

            

            Antalya İl Müftülüğü ve Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun organizasyonuyla 13/06/2017 tarihinde iftar yemeği verilmiştir. 

Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun bahçesinde yapılan iftar programı Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, Kepez Kaymakamı Sn. Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, İl Emniyet Müdürü Sn. Celal UZUNKAYA, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sn. Adnan TABAR, 1. Sulh Ceza Hakimi Sn. Ali Hakan BAYBURT, Serik Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Harun KARAHAN, Cumhuriyet Savcıları Sn. Mehmet TANRIÖVEN, Sn. Ertan ÜNSAL, Sn. Levent ÖZYURT, Antalya İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sn. Abdullah ÇALIŞKAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sn. Veli TEKKANAT, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sn. Mustafa ÖZEN, İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Yüksel ARSLAN, Orman Bölge Müdürü Sn. Mustafa TÜRK, Halk Sağlığı Müdürü Sn. Murat ÖZDEMİR, Halk Eğitim Müdürü Sn. İbrahim Ethem ÇARKCI, Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri ve personeli ile hükümlülerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.                                  

İftar öncesinde Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU başta olmak üzere misafirler tarafından Açık Ceza İnfaz Kurumu işyurdu atölyeleri gezildi, hükümlülerin ürettiği ürünler yerinde incelendi. Ardından iftar programı tasavvuf musikisi dinletisi, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı. Yaklaşan iftar saatiyle beraber Antalya Muratpaşa müezzini Tahir ÇETİN tarafından okunan ezan sonrasında iftar yemeğine başlandı. Ardından yapılan konuşmalarla birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı. Hükümlülere yapılan faaliyetlere katkıları ve üretime destekleri nedeniyle teşekkür edildi. 

“Hükümlülerimizle beraberiz”

Ramazan ayı; rahmet, bereket ve günahlardan kurtulma ayı olduğunu söylenen Antalya İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN, “Antalya İl Müftülüğü olarak her yıl toplumun her kesimiyle birlikte olmayı arzu etmekteyiz. Bu yıl da bu doğrultuda hükümlülerimizle beraberiz” şeklinde konuştu. 

“Topluma faydalı bireylersiniz”

Gerek adliyede, gerek diğer iş kolları faaliyetleri ile cezaevinde işyurdu faaliyetlerine verdikleri katkı ve emekten ötürü hükümlülere teşekkür eden Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Bugün başta Sayın Valimiz ve kamu kurum ve kuruluşlarının değerli temsilcileri ile beraber sizlerle iftar yapmak istedik. Sizlere doğrudan ve dolaylı hizmet getiren başta Sayın Valim olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca siz hükümlülere kurum atölyelerindeki çalışmalarından dolayı vermiş olduğunuz emek ve özveriden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

“Bir çok imkanlar sunuluyor”

Hükümlülerle iftar sofrasında buluşmaktan dolayı son derece memnun olduğunu dile getiren Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, “Bugün burada Ramazan ayının rahmetini ve bereketini birlikte tatmak için bir aradayız. İnsan hayatta ne olacağınızı bilemez, hepimiz sürprizlerle karşılaşabiliriz, burada bulunmamız sizleri umutsuzluğa sevk etmesin, burada birçok atölyeyi gezdim, bir çok imkanlar sunuluyor, öğreneceğiniz mesleklerle bundan sonraki hayatınızı planlayabilirsiniz.” şeklinde konuştu.  

 

SİTE HARİTASI
GÜNCEL
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Antalya Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal Buğra ÖZTÜRK←