01/06/2018

 

 

Hükümlüler İle Birlikte İftar Yemeği Düzenlendi

 

           

            Antalya İl Müftülüğü ile Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından organize edilen ve bir hayırsever tarafından desteklenen iftar yemeği, 30/05/2018 tarihinde yapılmıştır.

 

Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun açık olan kısmında verilen iftar programı Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Sn. Tahir SAVRAN, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başmüfettişi Sn. Arif Sami KAYA, Hakimler ve Savcılar Kurulu Müfettişi Sn. Serkan ANKITCI, Hakimler ve Savcılar Kurulu Müfettişi Sn. Mustafa İNANÇ, Hakimler ve Savcılar Kurulu Müfettişi Sn. Adem DURDALİ, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Orhan ÖZDEMİR, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Sn. Kamil ERGÜN, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sn. Cengiz YILDIZ, İl Emniyet Müdürü Sn. Mehmet Murat ULUCAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Sn. Mehmet KARAKAYA, Sn. Hayrettin TIZLAK, Sn. Gürkan KÜTÜK, Cumhuriyet Savcısı Sn. Mehmet ÖZÇOBAN, İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN, İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Yüksel ARSLAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri ve personeli ile hükümlülerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Cezaevinin açık olan kısmında verilen iftar öncesinde, Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, hükümlülerin cezaevindeki atölyelerde yaptığı el sanatlarını inceleyerek hükümlülerden ürünler hakkında bilgi aldı. Atölye gezisinin ardından iftar programı tasavvuf musikisi dinletisi, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlamıştır.

 

“toplumun farklı kesimleriyle bir araya geliyoruz”

İftar sonrası konuşma yapan Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, Ramazan ayı boyunca her akşam farklı mekanlarda toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelmeye çalıştıklarını belirterek, hükümlülerle iftar sofrasında buluşmaktan dolayı son derece memnun olduğunu dile getirdi. Her insanın hayatında hatalar yaptığını belirten Sn. KARALOĞLU, asıl önemli olan şeyin hatalardan ders çıkarmak olduğunu vurguladı.

 

 

 

“başta Antalya olmak üzere birçok şehirde yapılan fuarlarda sergileniyor”

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, “Bugün başta Sayın Valimiz ve kamu kurum ve kuruluşlarının değerli temsilcileri ile beraber sizlerle iftar yapmak istedik. Sizlere doğrudan ve dolaylı hizmet getiren başta Sayın Valim olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca siz hükümlülere kurum atölyelerindeki çalışmalarından dolayı vermiş olduğunuz emek ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum. İftar öncesinde sizlerin çalıştığı atölyeleri gezdik, sizlerin emeğini alın terini gördük. Bir çoğunuz meslek ediniyor veya mesleğini bu atölyelerde geliştiriyorsunuz, bu atölyelerde üretilenler başta Antalya olmak üzere birçok şehirde yapılan fuarlarda sergileniyor ve satışa sunuluyor.” dedi.

 

İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN’ın yapmış olduğu iftar duasından sonra Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ ve İl Müftüsü Sn. Osman ARTAN tarafından hayırsever vatandaşa hükümlüler tarafından üretilen bir hatıra takdim edilmiştir.