RAMAZAN SOLMAZ
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR

                       

                                                                                                                                                                              19.02.2018 

 

Antalya Adalet Sarayı’nda Yeni Polis Merkezi Açıldı 

           

            Antalya Adalet Sarayı içerisinde hizmet verecek polis merkezi amirliği 12/02/2018 tarihinde düzenlenen törenle açıldı. 

            Antalya Adalet Sarayı’ndaki yeni polis merkezi amirliğinin açılışına, Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, Tugay ve Garnizon Komutanı P. Alb. Sn. Tahir SAVRAN, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Sn. Abdurrahman YILMAZ, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ, Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Orhan ÖZDEMİR, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sn. Rıza CAN, Antalya İl Emniyet Müdürü Sn. Celal UZUNKAYA, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Sn. Cengiz YILDIZ, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG. Bnb. Önder GÖKSEL, Antalya Adliyesinde görevli Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Mahkeme Başkanları, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile çok sayıda Adalet teşkilatı mensubu mesai arkadaşlarımız ve vatandaşlarımız katıldı. 

            “Hem adliyeye gelen, hem de Adliyede çalışan kişilerin güvenliğinin sağlanması”

Açılış töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Sn. Celal UZUNKAYA, “Antalya Adalet Sarayında bu güne kadar Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü ile Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince koordineli olarak ifa edilen görevin daha güvenli ve etkili bir şekilde yürütülmesi, Adliye içi ve çevresinde meydana gelebilecek güvenlik ve asayiş olaylarının önlenmesi, hem Adliyeye gelen hem de Adliyede çalışan kişilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının destek ve katkılarıyla toplam (65) personel ile faaliyet geçirilmiştir.” dedi. Emeği geçenlere ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden Sn. Uzunkaya, Adliye ve Emniyet Teşkilatına hayırlı olmasını diledi.           

“Hizmetin daha kaliteli yürütülebilmesi için”

Açılış töreninde konuşan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Ramazan SOLMAZ konuşmalarında; Antalya Adalet Sarayında verilen hizmetin daha kaliteli yürütülebilmesi için Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri ve Cumhuriyet Savcıları ile birlikte yoğun çalışmalar yürüttüklerini, vatandaşlarımızın işlemlerini kolaylaştırmak ve güvenlik önlemlerini en iyi seviyeye çıkarmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü ile de müşterek çalışmalar yaptıklarını, Adalet Sarayında açılan Polis Merkez Amirliğinin de bunlardan birisi olduğunu, her konuda olduğu gibi bu konudaki işbirliği ve desteklerinden dolayı Sayın Valimize ve İl Emniyet Müdürümüze teşekkür ettiğini ifade ederek, Polis Merkez Amirliğinin Adliye ve Emniyet Teşkilatı çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.  

“Güvenlik çok önemli”

Adliyeye günde 10 bine yakın kişi geldiğini ifade eden Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, “Gelenlerin güvenliği bizim için önemli. Ayrıca buraya davalı ve davacılar birlikte geliyor. Genelde gazetelerin üçüncü sayfalarında adliye bahçelerinde meydana gelen olayların haberlerini görüyoruz, çok şükür Antalya’da böyle bir olay yaşanmadı ama yine de gerekli güvenlik önlemlerini almamız gerekiyor.” dedi.

            Hem binaların, hem vatandaşların hem de çalışanların güvenliğinin çok önemli olduğunu ve bunu da Adliye içerisinde açılan Polis Merkezinin yürüteceğini ifade eden Sn. Münir KARALOĞLU, Polis Merkezinin Emniyet Teşkilatına, Adliye çalışanlarına ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni etti. 

            Protokol ve davetliler ile birlikte kurdele kesiminin ardından polis merkezi hizmete açıldı. Antalya Valisi Sn. Münir KARALOĞLU, polis merkezini inceledi. Polis merkezi nöbet değerlendirme defterini imzalayan Sn. KARALOĞLU, değerlendirme kısmına ‘Çok iyi’ yazdı. Polis merkezinin açılışının ardından protokol ve davetliler Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sn. SOLMAZ’ın misafiri olarak Adalet Sarayını gezdiler. Antalya Adalet Sarayında incelemelerde bulunan Sn. KARALOĞLU, adliye personelinden çalışmaları hakkında bilgi aldı ve bu esnada vatandaşlarla sohbet etti. Adalet Sarayı içerisindeki İşyurtları Kurumu Satış Mağazasını da gezen Sn. KARALOĞLU, hükümlü ve tutukluların yaptıkları ürünleri inceledi.  

           

 

 

SİTE HARİTASI
GÜNCEL
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Antalya Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal Buğra ÖZTÜRK←