RAMAZAN SOLMAZ
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
                                            İzmir Adliyesi’ndeki Şehitlerimiz İçin Lokma Dağıtıldı

         İzmir Adliyesi’ne yönelik 5 Ocak 2017 günü gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can anısına  Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı,  Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı,  Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı ve İdare ve Vergi Mahkemeleri’nde görevli yargı mensupları ve çalışanların katkılarıyla lokma dağıtıldı.

        Antalya Adliyesi bahçesine kurulan kazanlarda hazırlanan lokma dağıtımına, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Orhan Özdemir, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat Açıkgöz, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, İstinaf Daire Başkan ve üyeleri, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan ile çok sayıda yargı mensubu, adliye personeli ve vatandaş katıldı.

       Lokma dağıtımı öncesinde konuşma yapan Başsavcı Ramazan Solmaz, ‘’5 Ocak tarihinde İzmir’de menfur bir terör saldırısıyla şehit düşen polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir meslektaşımız Musa Can anısına bugün onlarla birlikte olduğumuzu, dua göndermek amacıyla burada ikramda bulunmak adına bir arada olmayı arkadaşlarımızla birlikte kararlaştırdık. Polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye’deki bu menfur saldırılardan dolayı bizi bölemeyeceklerini, bizim irademize hiçbir şekilde ket vuramayacaklarını ve irademizin terörle mücadele anlamında devam edeceğini göstermek adına bugün bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye bundan sonraki olaylara da tek yürek olarak karşı koyacağını, teröre karşı her zaman dik duracağının göstergesi olarak sizlerin burada bulunmanız ve bugünkü programa desteğinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. İzmir ve Diyarbakır şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.’’ dedi.

       Konuşmalardan sonra Antalya Müftüsü Osman Artan da şehitlerimiz için dua okudu. Daha sonra katılımcılara yargı mensupları ve yargı çalışanları tarafından lokma dağıtımı gerçekleştirildi.17.01.2017

                                                                                        ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SİTE HARİTASI
GÜNCEL
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Antalya Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal Buğra ÖZTÜRK←