2021-2022 Adli Yılı Açılış Mesajı
01.09.2021

 

 

 

 

T.C.

ANTALYA

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

Medya İletişim Bürosu

 

 

Sayı : 2021/09 Bsn.                                                                                                                                                                                                  01.09.2021

 

 

2021-2022 Adli Yılı Açılış Mesajı

 

 

 

Devletin temelini oluşturan ana güçlerden biri de yargı erkidir. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde temel hak ve özgürlüklerin korunması ve adaletin sağlanabilmesi ancak, yargısal faaliyetleri eksiksiz bir şekilde zamanında yürütülmesi ile mümkün olmaktadır.

 

Güvenilir ve hızlı bir şekilde tesis edilen adaletin toplumsal barış ve huzurun en güçlü teminatı olduğu bilinciyle, şimdiye kadar olduğu gibi 2021-2022 adli yıl döneminde de tarafsız, bağımsız, hızlı, etkin ve verimli bir şekilde, aziz milletimize adli hizmetleri vermeye devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, adaletin tecellisi için fedakârca çalışan Hakimlerimiz, Cumhuriyet Savcılarımız, Avukatlarımız, adliye ve ceza infaz kurumları personelimizin yeni adli yılını kutluyor, yeni adli yılın vatandaşlarımıza, adliyemize, ülkemize ve tüm yargı camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

Başta yargı mensubu şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle yad eder, Türk Yargı teşkilatımızdan emekli olan ve halen görevi başında olan tüm meslektaşlarıma ve çalışma arkadaşlarıma saygılarımı sunarım.

 

 

     Halil İNAL                         

 Antalya Cumhuriyet Başsavcısı      

Adres

Meltem Mah. Dumlupınar Blv. Muratpaşa/Antalya

Telefon

02422463000

02422463594

E-Posta

antalyacbsisaretadalet.gov.tr