Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Sonuçları ve Uygulama Sınavı Tarihleri Hakkında Duyuru
  01.04.2022

  T.C.
  ANTALYA ADLÎ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ
  ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

  ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ PERSONEL İSTİHDAMINA İLİŞKİN DUYURU

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün 01.03.2022 tarihli  “5.455 Sözleşmeli Pozisyon İçin Personel Alım Sınav İlanı” konulu ilanı ile, Antalya Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Antalya S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Antalya Y Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında istihdam edilecek sözleşmeli personelin uygulama ve sözlü sınavlarının yapılması için Adalet Komisyonu Başkanlığımıza sınav izni verilmiştir.

  Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memurluğu pozisyonuna başvuranların başvuru sonuçları ile merkezi sınava (KPSS 2020) girip ve en az 70 puan alıp başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 3 (üç) katına karşılık gelen, dolayısıyla başvuruları kabul edilen adaylar boy kilo ölçüm tarih ve saatleri sorgulama sayfasında görüntülenebilmektedir. (182 kişilik kadro için 3 katına tekabül eden 546. adayın taban KPSS puanı 73,67432 olarak belirlenmiştir.)

  Başvurusu kabul edilip boy ve kilo ölçümüne katılmaya hak kazanan adayların COVİD-19 tedbirleri kapsamında hijyen, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek yanlarında kimlik kartları ile birlikte belirtilen gün ve saatte Antalya Bölge Adliye Mahkemesinde (Antalya Adliyesi yanı, Misafirhane/Doğu girişi,) ölçüm saatinden 15 dakika önce hazır olmaları gerekmektedir. Kimlik Belgesi bulunmayan adaylar ile belirtilen tarihte hazır olmayan adaylar boy ve kilo ölçümüne alınmayacaktır.

  Sözleşmeli Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi pozisyonuna başvuranların başvuru sonuçları ile merkezi sınava (KPSS 2020) girip ve en az 70 puan alıp başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 20 (yirmi) katına karşılık gelen, dolayısıyla başvuruları kabul edilen adayların klavye uygulama tarih ve saatleri sorgulama sayfasında görüntülenebilmektedir. (8 kişilik kadro için 20 katına tekabül eden 160. adayın taban KPSS puanı 78,31836 olarak tespit edilmiştir.)

  Başvurusu kabul edilip klavye uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayların COVİD-19 tedbirleri kapsamında hijyen, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek yanlarında kimlik kartları ile birlikte belirtilen gün ve saatte Antalya Spor Salonunda (10.000 kişilik kapalı spor salonu doğu girişi, Antalya Stadyumu yanı) sınav saatinden 15 dakika önce hazır olmaları gerekmektedir. Kimlik Belgesi bulunmayan adaylar ile belirtilen tarihte hazır olmayan adaylar klavye uygulama sınavına alınmayacaktır.

  Komisyonumuzca yapılacak olan Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memurluğu ve Sözleşmeli Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi unvanlarına ilişkin başvuru sonuçları aşağıdaki sorgulama ekranından ayrı ayrı "T.C. Kimlik Numarası" ve "Doğum Tarihi" (gg/aa/yyyy) ile yapılabilmektedir.

  İnfaz ve Koruma Memuru, Hemşire, Şoför, Elektrik Teknisyeni, Sıhhi Tesisat ve Elektronik Teknisyeni adaylarından sözlü sınava girmeye hak kazananlar ile sözlü sınav tarihleri 15 Nisan 2022 tarihinde Adliyemizin internet sitesinde ilan edilecektir.

  Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi adaylarından sözlü sınava girmeye hak kazananlar ile  sözlü sınav tarihleri 16 Mayıs 2022 tarihinde Adliyemizin internet sitesinde ilan edilecektir.

  Başkanlığımızca yapılacak sınavlara ilişkin adayların uygulama/sözlü sınav tarihleri ve sonuçları adliyemizin internet sitesinde (https://antalya.adalet.gov.tr/) yayımlanacak olup, bu hususta Başkanlığımızca adaylara telefon ile bilgi verilmeyecektir.

   İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacak olup ilanen duyurulur. 01.04.2022

  İnfaz ve Koruma Memuru başvuru sonucu için tıklayınız.

  Ceza İnfaz Kurumu Katibi başvuru sonucu için tıklayınız.

  Adres

  Meltem Mah. Dumlupınar Blv. Muratpaşa/Antalya

  Telefon

  02422463000

  02422463594

  E-Posta

  antalyacbsisaretadalet.gov.tr