Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Antalya Adliyesi Türk Halk Müziği Korosu’ndan Unutulmaz Bir Gece
31.05.2024

 

Antalya Adliyesi Türk Halk Müziği Korosu’ndan Unutulmaz Bir Gece

Antalya Adliyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk Halk Müziği Korosu muhteşem bir konser vererek, davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri vesilesiyle Antalya Adliyesi tarihinde ilk kez kurulan ve Antalya Adliyesi’nde görevli Hakimlerimiz ve adliye personelimiz ile avukatlardan oluşan Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği konser, unutulmaz anlara sahne oldu.

Antalya Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere; Antalya Valisi Sayın Hulusi ŞAHİN, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Yakup Ali KAHVECİ, Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Oğuzhan YAŞAR, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Sayın Orhan ÖZDEMİR, 3. İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Erkan ATILI, 4. İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Seyfettin KARA, 2. Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Meriç ERDOĞAN, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Semih EKERCİN, Muratpaşa Kaymakamı Sayın Dr. Orhan BURHAN, İl Jandarma Komutanı Sayın Tuğg. Tarık HEKİMOĞLU, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Sayın SG. Yarbay Tolga COŞKUN, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Hakimler, Cumhuriyet Savcıları, adliye personeli ve onların aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Antalya Adliyesi İdari İşler Müdürü Şef Sayın Can DURSUN yönetiminde sahne alan koro ve saz ekibi, 2023 yılında UNESCO tarafından ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile de anma ve kutlama programına alınan büyük halk ozanı Aşık VEYSEL’e ait “Havalanma Telli Turnam” adlı türküyle konsere başladı ve Anadolu’nun çeşitli yörelerinden derlenmiş türkülerle konsere devam etti. Şef Sayın Can DURSUN’un büyük bir ustalık ve titizlikle adeta nakış gibi işleyerek yönettiği koro ve sazlar uyumları ile göz doldururken seyirciler de muhteşem gecede zaman zaman koroya eşlik etti. Birbirinden güzel türküleri seslendiren Türk Halk Müziği korosu, göz alıcı performansları ile seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Yaklaşık 1,5 saat süren konserde koro, 18 eser seslendirdi.

Konser sonunda Antalya Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Yakup Ali KAHVECİ, yaptığı konuşmasında; “Antalya Adliyesi Türk Halk Müziği koromuz ilk konserini verdi. Anadolu’nun bağrından kopup gelen türküleri, koromuz adeta bir kilim gibi bizlere işledi. Bu gece çok güzel bir müzik ziyafeti yaşadık. Bu etkinliği gerçekleştiren koro şefimize ve koromuzun değerli saz ve söz ekibine, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Adliyemizde görevli Hakimlerimiz ve adliye personelimiz ile avukatlardan oluşan bu heyet bizi onurlandırdı. Antalya Adliyesi olarak bu tür sosyal etkinlikleri her zaman destekleyeceğiz. Programımıza katılan başta Sayın Valimize, il protokolümüze, değerli konuklarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından, Antalya Valisi Sayın Hulusi ŞAHİN ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Yakup Ali KAHVECİ Antalya Adliyesi Türk Halk Müziği koro şefi Sayın Can DURSUN’a çiçek takdim ettiler.

 

                                                    

Adres

Meltem Mah. Dumlupınar Blv. Muratpaşa/Antalya

Telefon

Ana Bina 0242 246 30 00

Genel İcra 0242 245 34 10- 11- 12- 13-14 Ek Bina 0242 245 34 00

E-Posta

antalyacbsisaretadalet.gov.tr