Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası Antalya Adliyemizde Gerçekleştirilen Törenle Başladı
11.01.2023

 

Adalet Bakanlığımız tarafından organize edilen, ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak saat 14.00’de “Kitap İyileştirir…” sloganıyla başlatılan Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası etkinliği, 10 Ocak 2023 Salı günü saat 14.00’de Antalya Adliyemizde gerçekleştirildi.

 

Kitap bağış kampanyasının açılışı Adliyemiz giriş katında düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe; Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Zafer KOÇ, Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Oğuzhan YAŞAR, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Rıza CAN, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Sayın Orhan ÖZDEMİR, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Candemir ZOROĞLU, Ceza İnfaz Kurumlarının Müdürleri ve personeli ile çok sayıda adliye personeli katıldı.

 

Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Zafer KOÇ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Adliyemizde böylesine anlamlı bir kampanyanın açılışını yapmaktan ve değerli yargı çalışanlarını bir arada görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Cumhuriyet Başsavcımız, bağış kampanyasının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Yapılan her bir kitap bağışı ile hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılmasında onlara sağlanan katkının önemini dile getiren Cumhuriyet Başsavcımız, Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendirdiğini ve kitaplar sayesinde birçoğunun hayata bakış açısının olumlu yönde değiştiğini belirtti.

 

Konuşmasının ardından kesilen kurdele ile kitap bağış kampanyasının açılışı yapıldı. Cumhuriyet Başsavcımız ve İl Protokol Mensuplarımız stand alanını gezdi. Burada, önce Sayın Cumhuriyet Başsavcımız olmak üzere protokol üyelerimiz kitapları bağışlayarak kampanyaya destek oldu.

 

Kitap bağışının ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile açılış programı sona erdi.

Adres

Meltem Mah. Dumlupınar Blv. Muratpaşa/Antalya

Telefon

Ana Bina 0242 246 30 00

Ek Bina(Genel İcra) 0242 245 34 00

E-Posta

antalyacbsisaretadalet.gov.tr